top of page
1f24908c-b366-4f01-8c47-cab9e6f3ef1f 2.JPG
Opleidingen 

Leren door

te

ervaren

Groeien doe je niet alleen door te lezen of te luisteren. Je groeit door te ervaren, te bewegen, te ontdekken, in contact met jezelf en met anderen.

 

Elk van deze workshops / trajecten is een uitnodiging om dieper te kijken. Naar je patronen. Naar wat je beschermt. Naar wat er wacht als de lagen oplossen.

 

Van impuls naar keuze. Van reactie naar creatie.
Van communicatie naar essentie.

Overzicht opleidingen 

 Elk aanbod is geworteld in dezelfde benadering: communicatie als ingang, inzicht als verdieping, essentie als bestemming. Je kiest het format dat bij jou past.

Opleidingen voor breed publiek:

Opleidingen specifiek voor professionals, teams en organisaties:

Welke workshop past het beste bij jou?

Twijfel je en wil je graag meer informatie? Of wil je meer te weten komen over wat de in company mogelijkheden zijn? Een gesprek is altijd het beste begin. 

Elke + 32 475 46 74 39

Opleiding "Van binnenuit leiden. Jij en je team."

Opleiding 4 dagen - leidinggevenden, teamleden

Van binnenuit leiden. 

Diepmenselijk leiderschap: eerst naar binnen, dan naar je team..

2 dagen: ontdek je innerlijke leider

2 dagen: kijken voorbij het gedrag van je team

​​​​​​

Voor wie:

Deze opleiding is voor jou als je...

  • leidinggevende bent en merkt dat oude patronen je in de weg staan

  • je team beter wil begrijpen dan je nu doet en voorbij hun 'moeilijk gedrag' wil kijken

  • klaar bent om te leiden vanuit wie je werkelijk bent

  • wil groeien in authentiek, diepmenselijk leiderschap

 

Format: 2 x 2dagen 

Voor leidinggevenden, teamleden

Locatie: Kessel

Max aantal deelnemers 6 pers

Data: 17-18/09/2026 en 22-23/10/ 2026​

Prijs: 900€ excl BTW, incl koffie, thee, lunch

Ook in company op maat

Voor info en aanmelden, mail elke@cominz.be

Goed leiderschap begint niet bij je team. Het begint bij jou.

Bij het moment waarop jij getriggerd wordt en toch kiest hoe je reageert. Bij de binnenwereld die jij leert kennen: je beschermers, je kwetsbare delen, je innerlijke leider. Bij de stevigheid die je van daaruit opbouwt.

Want pas als jij jezelf kent, jouw patronen, jouw reacties, jouw kern, kun je het gedrag van je team echt lezen. Niet vanuit oordeel of frustratie, maar vanuit inzicht.

Eerst naar binnen, dan naar je team.
 

In vier dagen doorloop je een volledige beweging: van jouw binnenwereld naar de dynamieken in je team. Van zelfkennis naar teamleiderschap. Van automatische reactie naar bewust, authentiek leiderschap dat klopt van binnenuit.

Communicatie opent - inzicht verdiept - essentie leidt.

Dag 1 en 2

Deel 1 : jij als leider  

Ontdek je Innerlijke Leider

Leiden vanuit wie je werkelijk bent.

Het is niet altijd makkelijk om dichtbij jezelf te blijven. Het dagelijkse leven daagt ons uit, als leidinggevende misschien meer dan ooit. Iets komt binnen als een trigger, er ontstaat onrust van binnen, en voor je het weet reageer je vanuit een oud patroon. Niet zoals je wilde. Niet vanuit wie je wil zijn als leider.

 

In deze twee dagen leer je communiceren met jouw binnenwereld. Je ontdekt welke delen van jou reageren als jij getriggerd wordt, je begrijpt hun intentie, en je maakt kennis met je innerlijke leider. Dit is het deel in jou dat navigeert doorheen de chaos, zonder oordeel, met helderheid en harmonie als bestemming. Vanuit die stevigheid reageer jij niet langer vanuit onrust of automatisme, maar vanuit een keuze. Die keuze is de basis van alles wat in de volgende twee dagen volgt.

 

Wat je hier meeneemt:

  • Inzicht in je innerlijke delen en hun beschermende intentie

  • Ontmoeting met je innerlijke leider, jouw navigerende kern

  • Begrijpen wat er speelt als jij getriggerd wordt

  • Innerlijke draagkracht, stevigheid van binnenuit

  • Van automatische reactie naar bewuste keuze

  • Authentieker reageren, als mens én als leider

Dag 3 en 4

Deel 2 : jij en je team  

Kijken voorbij gedrag van je team.

Van zelfkennis naar teamleiderschap.

In de eerste twee dagen heb je leren communiceren met je eigen binnenwereld. Die stevigheid is nu je vertrekpunt. Want wat geldt voor jou, geldt ook voor de mensen in je team. Ook zij worden getriggerd. Ook zij hebben oude patronen die het roer overnemen. Gedrag in teams is nooit toevallig, het is altijd een antwoord op iets diepers, een onrust van binnen die zich toont in de buitenwereld.

 

In deze twee dagen leer je de taal van je team lezen. Niet vanuit oordeel of frustratie, maar vanuit het inzicht dat je in de eerste twee dagen over jezelf hebt opgebouwd.

 

Je leert teamdynamieken zien, onderstroom benoemen, en begrijpen hoe jouw eigen aanwezigheid als leider de sfeer en het gedrag van je team beïnvloedt.

 

 

Wat je hier meeneemt:

  • Inzicht in teamdynamieken en wat er onder de oppervlakte leeft

  • Lezen van onderstroom en bovenstroom

  • Begrijpen waarom teamleden reageren zoals ze reageren

  • Jouw rol en invloed als leider in de groepsdynamiek

  • Van reactief naar responsief en begripvol leiderschap

  • Meer verbinding in je team, minder gedoe, meer flow

Talentgedreven generatiemanagement

Workshop 2 dagen  - HR - teams

Talentgedreven generatiemanagement

​Van frictie tussen generaties naar kracht 

 

Format: 2 dagen

Voor teams, HR

Locatie: Kessel

Max aantal deelnemers 6 pers

Data: najaar 2026​

Prijs: 450€ excl btw, incl koffie, thee, lunch

Ook in company op maat

Voor info en aanmelden, mail elke@cominz.be

In organisaties werken vandaag vier generaties samen, elk met hun eigen verhaal, waarden en kijk op werk. Dat levert soms frictie op. Maar onder die frictie ligt iets waardevols: de kracht van diversiteit en de kracht van hun evolutionaire rol die van belang is als organisaties future-proof willen zijn. 

 

In deze workshop ontdek je de eigenheid van elke generatie, niet als hokje, label, maar als levend verhaal en leer je die complementair inzetten.  Zo bouw je  samen aan een vitale organisatie. 

  • Inzicht in de 4 generaties en hun talenten​

  • Inzicht in hun evolutionaire rol

  • Van frictie naar wederzijds begrip​

  • Talenten complementair inzetten​

  • Nieuwe taal die generaties verbindt​

  • Cultuur gedragen van binnenuit

Talentgedreven coachen

Workshop 2 dagen  - coaches - teamleaders

Talentgedreven coachen

​Mensen begeleiden vanuit hun diepste kracht. Van talent naar veerkracht, van gedrag naar essentie. 

 

Format: 6 dagen

Voor teamleaders, coaches

Locatie: Kessel

Max aantal deelnemers 6 pers

Data: 15-16/10/2026 en 9-10/11/2026 en 30/11-1/12/2026​

Prijs: 450€ excl btw, incl koffie, thee, lunch

Ook in company op maat

Voor info en aanmelden, mail elke@cominz.be

Als mensen hun talent kennen,

snappen ze hoe ze kunnen bijdragen.
Ze vinden hun plek. Ze leven vanuit wie ze werkelijk zijn.
Dat begeleiden, dat is talentgedreven coachen.

 

In deze zesdaagse opleiding ontdek je wat talent precies is en hoe je er vanuit verschillende brillen naar kan kijken en ermee werken. Je leert hoe talent in overdrive zichtbaar wordt als moeilijk gedrag en hoe je mensen kunt begeleiden om dat om te draaien. Je krijgt inzicht in hoe talenten elkaar kunnen triggeren, hoe patronen uit het familiesysteem jouw talenten kleuren, en welke leiderschapsrollen je als begeleider kunt inzetten om mensen daarin te begeleiden.

En je doet ook je eigen werk. Want alle gedrag is voorbeeldgedrag. Hoe jij aanwezig bent, hoe jij je talenten leeft, dat is even krachtig als alles wat je begeleidt. Deze opleiding raakt je daarom op twee lagen: als begeleider én als mens.

  • Talent als kompas en coachtool

  • Talent in overdrive herkennen en begeleiden

  • Veerkracht bouwen vanuit talent

  • Talent als verbindende taal

  • Systemisch werken en familiepatronen

  • Leiderschapsrollen en de echte hulpvraag

  • Jouw eigen talent als coach verankerd

  • Mensen begeleiden naar plek en bijdrage

  • Groei als begeleider én als mens

  • Praktische werkvormen

Essentietraject in groep

Traject 6 dagen  - breed publiek

Essentie traject.

Een diepgaande reis naar je kern. In de kracht van een zorgvuldig samengestelde groep.   

 

Format: 6 dagen (9-16u)

Voor individu

Locatie: Kessel

Max aantal deelnemers 6 pers

Data: najaar 2026​

Prijs: 1250€ excl btw, incl koffie, thee, lunch

Voor info en aanmelden, mail elke@cominz.be

Je bent klaar voor een diepgaande beweging naar binnen. Je wil leven vanuit je essentie, niet vanuit verwachting en je wil dat doen in contact met anderen die hetzelfde verlangen dragen.

 

In een kleine groep gebeurt er iets dat individueel niet mogelijk is. Je herkent jezelf in de ander. Je wordt uitgenodigd door de aanwezigheid van anderen. Je leert niet alleen van je eigen proces, maar ook van dat van de mensen naast je. De groep wordt een veilige ruimte van eerlijkheid, kwetsbaarheid, groei en support. Dezelfde thema's als in een individueel traject: je blauwdruk, je patronen, je familiesysteem, je innerlijk kind, je essentie maar nu aangeboden in oefeningen en inzichten mét de groep.

 

  • Jouw blauwdruk en talenten als fundament

  • Inzicht in je construct en patronen

  • Familiesysteem en diepere dynamieken

  • Innerlijk kind en emotionele volwassenheid

  • Plek innemen en essentie leven

  • Integratie en verankering

Voorbij je construct

Workshop 1 dag  - initiatie dag - breed publiek

Voorbij je construct.

Een eerst ontmoeting met je essentie en eerste kennismaking met reconstructive methode.  Voor wie wil proeven van wat er leeft voorbij de patronen.

 

Format: 1 dag

Voor individu

Locatie: Leuven

Max aantal deelnemers 12 pers

Data: najaar 2026​

Prijs: 175€ excl btw, incl koffie, thee, lunch

Voor info en aanmelden, mail elke@cominz.be

In samenwerking met Bram Geysen van www.Mooyo.be

Merk jij ook dat sommigen vrijer leven dan jij? Dat als jij iets wil veranderen, er meteen een stem in jouw hoofd zegt, "ja maar, dat kan niet want..."

Heb je door dat jouw kader er anders uitziet en wil jij wel eens verkennen wat er mogelijk is als jij je kader verruimt?

Tijdens deze  initiatiedag stap je een dag lang uit je vertrouwde kaders. We gaan in de voormiddag naar buiten en we werken gericht met de natuur om je heen en terwijl je wandelt, merk je hoe je blik hoe ruimer wordt. Via belevingsoefeningen en de wijsheid van de natuur word je uitgenodigd om even buiten je construct te stappen. Het is alsof je een raam opent dat lang dicht zat. Er komt licht binnen. Ruimte. Nieuwsgierigheid. 

De natuur vindt altijd een weg ook in complexe omstandigheden. En precies dat herinnert jou eraan dat ook jij kunt bewegen, verschuiven, openen.

 

  • Ruimer perspectief op je eigen patronen

  • Een eerste ervaring van ruimte en vrijheid

  • Meer bewustzijn over wat jou stuurt

  • Nieuwsgierigheid als startpunt voor groei

Reconstructive - lichaamswerk

Workshop 2 dagen  - breed publiek

Reconstructive.

Sommige inzichten komen niet via het hoofd.Ze komen via het lichaam als je het de ruimte geeft.

Voor wie voelt dat er via het lichaam iets verder mag bewegen.   

De initiatiedag 'Voorbij je construct' is een mooie starter als je nieuw bent in dit werk en eerst wil kennismaken.

 

Format: 1 dag

Voor individu

Locatie: Leuven

Max aantal deelnemers 8 pers

Data: najaar 2026​

Prijs: 450€ excl btw, incl koffie, thee, lunch

Voor info en aanmelden, mail elke@cominz.be

In samenwerking met Bram Geysen van www.mooyo.be

Deze tweedaagse is een uitnodiging om dichter bij jezelf te komen.

Soms voel je dat er nog iets in de weg zit. Iets wat niet via het hoofd loskomt, maar via het lichaam wil gezien worden.

 

Reconstructive is een krachtige lichaamsgerichte methode die voorbij woorden gaat. Het denken wordt opzijgezet. Wat overblijft is het lichaam en wat het je te vertellen heeft.

 

Zonder dat we het doorhebben, zorgen diepgewortelde patronen, oude verhalen, ingehouden emoties en overlevingsstrategieën ervoor dat we ons potentieel niet ten volle leven. Door ermee te werken in het lichaam, niet via analyse maar via directe ervaring, komt er beweging, helderheid en richting.

 

We werken in kleine groepjes, zonder taal. We bouwen samen een energetisch veld waaruit beweging ontstaat. De groep is een spiegelend veld: wat je bij anderen ziet, raakt iets in jou. Wat jij laat zien, opent iets bij hen.

 

Reconstructive is geen therapie, maar een uitnodiging om je over te geven aan wat zich in jou wil tonen. Zonder verhaal. Zonder analyse. Alleen een directe ontmoeting met jezelf en je volle potentieel.

  • Ruimer perspectief op je eigen patronen

  • Meer vrijheid

  • Nieuwe inzichten

  • Doorbraak in patronen die tot nu toe bleven vastzitten

  • Een ervaring die een blijvende indruk nalaat

Veelgestelde vragen

Logo Cominz - DEF - zonder achtergrond.p

+32 475 46 74 39‬

Vogelzangstraat 47

2560 Kessel (Nijlen)

Inschrijfformulier nieuwsbrief 

Vrijblijvend kennismakingsgesprek

©2020 voor Cominz. Met trots gemaakt met Madam Online

  • Black Facebook Icon
bottom of page